Zapomínáte a obáváte se proto alzheimerovy choroby?

15. 1. 2020 Off Od MUDr. Hana Havlíková

Máte pocit, že se vám poslední dobou zhoršuje paměť nebo snižuje inteligence a máte obavy z nástupu alzheimerovy choroby? Podle psychologů je normální, že se s věkem zhoršuje krátkodobá paměť a trvá delší čas, než člověk vyřeší nějaký problém. Inteligence a dlouhodobá paměť se však s věkem neztrácí.

Jako prevence je důležité vést smysluplný život a udržet si pocit vlastní hodnoty, nesnažit se obelstít čas pachtěním se za módními výstřelky a provozováním sportů, které jsou v určitém věku nebezpečné. Je také nezbytné umět se radovat z maličkostí, které život přináší.

Doplňky stravy na zapomnětlivost, paměť a koncentrace hledejte zde

Riziko onemocnění alzheimerovou chorobou se snižuje konzumací jídel z ryb. Nezáleží přitom na kuchyňské úpravě. Fungování mozku zásadně ovlivňují mastné kyseliny z rybího tuku. Jejich působením se zlepšuje paměť i vštípivost a schopnost vybavování.

Jezte alespoň jednou týdně ryby, hlavně mořské a do mysli si uložte představu duševní i tělesné svěžesti. Každý si totiž vytváří ve své mysli svůj životní film a záleží jen na nás, o čem bude. Zda o štěstí a radosti ze života nebo o strachu z možného utrpení a nemoci.

Starší člověk má rád ustálený způsob života. Mimořádné události a změněné životní situace, jako je například stěhování nebo vleklé onemocnění, mohou porušit jeho duševní rovnováhu. A na to by měli pamatovat právě rodinní příslušníci.