Trápí vás celulitida? Zatočte s ní!

31. 7. 2018
Publikoval:

Nejsou to jen nadbytečná kila, která mnohým ženám brání v letních měsících trávit volný čas v plavkách na plovárně. Za zmínku stojí i celulitida – estetický problém, kdy se v oblasti hýždí a stehen tvoří nevzhledné dolíčky. Díky svému hrbolatému vzezření je takto postižená tkáň označována také jako pomerančová kůže. Proč a jak k této změně dochází? To je otázka, kterou jsme položili Aleně Jírů z Kliniky krásy na pražském Andělu.

Celulitida je dána mnoha faktory, které se na jejím vzniku podílí. Od nezdravého životního stylu (málo pohybu, nevhodné stravování), přes hormonální vlivy (zejména uživatelky antikoncepce) a genetiku až po usazování toxinů v těle. Všechny tyto vlivy mají na svědomí zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže a vytváří tak nevzhledné ďolíčky, kterým říkáme celulitida.

Celulitida postihuje ženy ve větší míře než muže. Proč právě ženy? V čem jsou jiné?

Jedním z hlavních faktorů vzniku celulitidy je ženský hormon estrogen, který se ve větším množství vyskytuje i v hormonální antikoncepci. Estrogen způsobuje menší cirkulaci krve a může také za zadržování tekutin v tkáních. Současně mají ženy tenčí kůži než muži a v partiích jako jsou boky, stehna a hýždě se jim tuky ukládají více.

Jak jste zmínila, má tento estetický problém na svědomí mnoho nejrůznějších faktorů. Z toho by se dalo usuzovat, že při zjištění příčiny a jejím následném odstranění by mělo samovolně dojít k úpravě stavu. Je tomu tak?

Určitě je to předpoklad k tomu, aby se stav celulitidy zlepšil, stejně tak mikrocirkulace v podkoží i celkový zdravotní stav. Jedná se tedy o vhodnou prevenci celulitidy. Nicméně již patrné ďolíčky samy jen tak neodezní, proto tu jsou nejrůznější metody jejich eliminace.

Je léto a mnoho žen trpících celulitidou se ostýchá vyrazit k vodě v plavkách. Jaké jsou možnosti rychlého řešení této problematiky?

Pro mě je jasným favoritem rázová vlna, poměrně nová technologie, která je však úspěšně používána i v klasické medicíně, například k rozbíjení ledvinových kamenů. Na Klinice používáme rázovou vlnu od špičkové firmy BTL, která má skutečně nadstandardní výsledky.


Můžete být konkrétní?

Jedná se o neinvazivní a zcela bezpečnou metodu, která kombinuje akustické a elektrické pulsy. Ty prostupují hluboko do podkoží, kde stimulují tkáň, podporují mikrocirkulaci a rozrušují zapouzdřené tukové buňky v pojivové tkáni, která se následně uvolní a vypne. Po ošetření jsou klientkám nasazeny lymfatické kalhoty, které pomáhají rozproudit lymfu. Výsledky jsou znatelné už po prvním ošetření, což potvrzují i samy klientky. Pro nejlepší efekt je doporučováno 6 – 10 ošetření. Důležité je samozřejmě také dodržování zásad zdravého životního stylu, aby se celulitida nevrátila.

Přípravky vhodné pro boj s celulitidou a striemi hledejte zde

Různé způsoby jak bojovat s celulitidou zná i alternativní medicína. Vzhledem k tomu, že celý problém spočívá v poruše cirkulace krve a lymfy, často způsobené nárůstem tukových buněk v podkoží, jeví se jako vhodné provádění lymfatických masáží. Prospěšné je také nasazení detoxikačních kůr a vyčištění organismu od usazených škodlivin. Za tímto účelem lze pít nejrůznější detoxikační čaje a konzumovat takzvané čistící potraviny. Mezi ty nejúčinnější patří například obyčejné brambory, jablka, kyselé zelí, špenát či brokolice. Někteří léčitelé doporučují za studena lisovaný hroznový olej. Ten obsahuje množství bioaktivních látek, které pomáhají zvýšit elasticitu pokožky a zpevňují žilní a tepenné stěny. Dalším pomocníkem v boji s celulitidou může být i Jinan dvoulaločný, který příznivě ovlivňuje celý kardiovaskulární systém.

Celulitida nepředstavuje neřešitelný problém. Jak jsme zmínili existuje mnoho způsobů, kterými s ní lze bojovat. Nejjednodušší a snad nejpřínosnější je změna životního stylu. Vhodná životospráva a dostatek pohybu vám pomůže trvale řešit nejen celulitidu, ale i řadu dalších zdravotních obtíží.


Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *