Tloustnout můžete i po light potravinách

3. 8. 2018

Jíte pouze nízkokalorické výrobky, pijete light nápoje a přesto stále tloustnete? A co je nejhorší, vaše tukové polštáře se tvoří hlavně na břichu, hýždích a stehnech.

Pokud kromě přírůstku na váze trpíte zvýšenou únavou, bolestmi kloubů, křečemi ve svalech, bolí vás často hlava, máte závratě, jednáte bez uvážení velmi unáhleně a váš zdravotní stav a psychické rozpoložení se zhoršují, pak může být příčinou Aspartam – látka, kterou se v potravinách a nápojích nahrazuje cukr. Začněte se tedy vyhýbat potravinovým výrobkům a nápojů které obsahují tuto látku označovanou také jako E951. Jestliže se vaše zdravotní problémy po určité době zmenší nebo zcela zmizí, budete mít jistotu, že za nimi stojí nadměrná konzumace light potravin. Bohužel tuk usazený v tukových buňkách na hýždích, břichu a stehnech sám nezmizí. Abyste se ho zbavili, musíte pro to hodně udělat – hlavně cvičit.

Tloustnutí po pití nízkokalorických sladkých nápojů má na svědomí potlačení tvorby serotoninu v mozku. Ten je nezbytný pro normální spánek a pohodu. Při potlačení jeho tvorby vzniká touha po sacharidech (cukrech). Mozek totiž očekává, že současně se sladkou chutí se dostanu do těla i kalorie ze sacharidů. Proto někdy vzniká nepřekonatelná chuť na sladké, která se dá jen těžko uchlácholit light potravinami. Lidé jich konzumují stále víc a k tomu dodávají kalorie z jiných zdrojů. Tento koloběh je pak příčinou tloustnutí.


Co kdybyste zkusili vysadit nápoje a potraviny light o nichž se většinou lidé domnívají, že se po nich netloustne, a proto jich snědí daleko více. Vyměňte je za malé porce nedietních potravin, které se postarají o tvorbu serotoninu i pohodu. Když se k tomu ještě začnete více pohybovat, sníží se i hmotnost.


Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *