Symetrie těla – klíč k dlouhověkosti

18. 1. 2020 Off Od MUDr. Hana Havlíková

Stále více lidí, dětí a mládeže nevyjímaje, si stěžuje na bolesti páteře a hlavy. Způsobuje to nesprávný životní styl, nedostatek pohybu a dlouhé sezení, hlavně před obrazovkou televize nebo počítače. Výsledkem je špatně zakřivená páteř a z toho vznikají bolesti, které mohou sužovat celý život. Na druhém mezinárodním ezoterického festivalu Miluj svůj život v Rokycanech, jsem na přednášce Waldemara Deuse získala zajímavé poznatky. Porušená symetrie kostí lebky a páteře způsobuje mnohem závažnější poruchy, než jen bolesti hlavy a páteře. Může být příčinou nádorového bujení, onemocnění srdce jater astmatu, ale i roztroušené sklerózy. Symetrie těla je klíčem ke zdraví a dlouhověkosti. při obnově porušeného postavení kostí Lze odstranit a vyléčit i závažné choroby vzniklé z porušené symetrie těla.

Špatný vývoj kostí a nesymetrické postavení lebky a kostí páteře vzniká ihned po narození, když novorozenec není 40 dní po porodu jen v kontaktu s rodiči. Na jejich energii je totiž závislý již celé těhotenství. Silná energie cizích osob může škodlivě vychýlit dosud měkké chrupavčité kosti novorozence a navodit tak vznik závažných poruch a onemocnění. Ty se dají odstranit jen obnovenou symetrií těla. Naši předkové, a není tomu tak dlouho, dodržovali šestinedělí, neboť si byli vědomi, že je to důležité období pro matku a dítě.

Dalším závažným momentem, při němž dochází k porušené symetrii kostry, je úraz nebo silný psychický stres, zvlášť u dětí. Při pádech nebo úrazech se posune první krční obratel (nosič Atlas), a tím se změní postavení lebky. Postupně se přizpůsobí celá páteř, pánev se dostane do šikmého postavení a posunou se i kosti dolních končetin. Když nedojde k obnově symetrie těla, začínají se dostavovat různé problémy.

Co je třeba udělat po úrazu? Snažit se o uklidnění poraněného, nechat organismus odpočinout, pokud možno v leže, a hladit po hlavě na temeni nejen děti, ale i dospělé. Každý člověk v sobě má určitý energetický potenciál. Hlazením začne tato energie proudit a začíná regenerace organismu. Všichni máme samoléčitelnou schopnost a nevědomě používáme vše, co nám prospívá. Není proto vhodné zastavovat některé projevy, které doprovázejí poranění, třeba zvracení, kterým se organismus snaží o vyčištění.

Domnívala jsem se, že zážitek při seanci, který mohu jen těžko popsat slovy, byl způsoben i vhodným místem, na kterém jsem seděla (uprostřed zadní strany velkého sálu). Po zavření obou očí a uvolnění tělesném i duševním jsem pocítila teplo, pohodu a klid. Po určité době jsem pootevřela oči a spatřila, že celá postava Waldemara Deuse je zalitá bílým světlem a z jeho zářícího těla vychází široký bílý světelný paprsek směrem ke mně a spojuje se s stejný paprskem, který vystupuje z jangové části monády na zadní straně pódia. Před silou světla jsem zavřela oči a poddala
se vlivu seance, která mě naplnila neobvyklou radostí, svěžestí a sálající energií. Zjistila jsem, že obdobné pocity měli i účastníci po stranách sálu.