S nachlazením, chřipkou a angínou pomůže křen

27. 1. 2020 Off Od Josef Jiránek

Zimní období je časem, kdy se lidský organismus musí často vypořádávat s nachlazením, chřipkou a řadou dalších virových onemocnění. Už naše babičky věděly, že účinným pomocníkem v boji s chřipkou a nachlazením je například křen. Jeho konzumace posiluje nejenom obranyschopnost organismu, ale dodá tělu důležité živiny a navíc může posloužit, vedle česneku, jako přírodní antibiotikum. Křen tak můžeme využít jako podpůrný prostředek při rýmě, kašli, nachlazení, ale i při onemocnění chřipkou nebo angínou. Pro dýchací cesty je křen doslova balzámem, jeho silice totiž pomáhají rozpouštět hleny nejenom v nose, ale také v průduškách a plicích.

V lidovém léčitelství se doporučuje užívat jako medicínu například křen s medem. Mícháme v poměru jeden díl medu na dva díly křenu. Užívá se pak 3x denně jedna čajová lžička. Křen můžete také smíchat s nastrouhanými jablky a podávat jako přílohu k masu.

Přípravky na imunitu a nachlazení hledejte zde

K léčbě nachlazení, rýmy, kašle, chřipky nebo angíny můžete využít i řadu podpůrných přípravků z nabídky internetového obchodu Prozdravi.cz.